Blog

Parking rowerowy w podziemnym parkingu

Garaż dla rowerów zamiast dla samochodów

Nawet w Islandii rowerzyści boją się o swoje rowery. Dlatego władze Rejkiawiku postanowiły zaoferować bezpieczne miejsca parkingowe pracownikom urzędu oraz interesantom. Miejsca dla stojaków zostały zrealizowane na parkingu dla samochodów, gdzie część stanowisk dla samochodów zostało poświęconych dla montażu stojaków Bikeep. Oczywiście każdy na tym zyskuje, bo na jednym miejscu dla samochodu można zostawić wiele rowerów, ale jeśli tylko kilka osób wybiera rower aby jechać do urzędu, to z automatu oznacza to jedno miejsce dla samochodów mniej.

Bezpieczne stojaki rowerowe

Dzięki inteligentym stojakom bezpiecznie zaparkujesz rower w Brukseli

Ilość rowerów na ulicy Brukseli wzrosła w 2021 o ponad 30% w porównaniu do roku wcześniej. Niestety, z takim wzrostem też wzrosła ilość kradzieży rowerów, które liczą się w tysiącach sztuk rocznie. Szczególnie rowery elektryczne są ciekawym łupem dla złodzieja ze względu na ich wysoką wartość. W ramach inwestycji w bezpieczeństwo dla rowerzystów są tu zamontowane stojaki dla rowerów firmy Bikeep. Jednym ze sposobów pokrycia kosztów tej inwestycji jest postawienie przy stacjach reklamy ulicznej.

Komercyjny parking rowerowy

Parkingi dla rowerów na parkingach dla samochodów w Bostonie, USA

W centrach wielu miast ludzie parkują swoje samochody w garażach parkingowych ze względu na brak miejsc parkingowych na ulicy. Firma Boston Properties, która zarządza parkingami zauważyła, że wiele mieszkańców dzielnic też nie ma miejsca na swoje rowery i dlatego zdecydowała się zaoferować takie miejsca parkingowe. Zastosowali dwie opcje, inteligentne stojaki dla rowerów dla krótszego okresu parkowania oraz boksy dla rowerów dla użytku długoterminowego. Obie opcje są płatne dla użytkowników, a klient może wygodnie zapłacić za pomocą aplikacji. Do tej pory zostały wyposażone 6 lokalizacji z planami na więcej.

Więcej informacji (po angielsku)

Parking rowerowy przy dworca

Przesiadka z roweru na pociąg - przykład z Danii

W Danii już od wielu lat jazda rowerem jest bardzo popularna. Ale popularność rowerów też wzrosła wśród złodziei. Wielu Duńczyków już posiada rowery elektryczne, a wielu z nich boi się zostawić taki rower przy dworcach kolejowych, ze względu na ryzyko kradzieży. Gmina Vestjylland zdecydowała zapobiec kradzieży rowerów poprzez budowę stacji parkingowych Bikeep. Tu można bez obaw o kradzież zostawić na dłuższy czas swój rower.

Bezpieczne parkowanie rowerów przy punktach tranzytowych w San Francisco

Kombinacja rower-bus, rower-metro oraz rower-pociąg jest korzystna dla wielu rowerzystów, bo można szybko dojechać do stacji początkowej oraz szybko pokonać większą odległość, aby dotrzeć do celu. Ważne w takim przypadku jest mieć pewność, że rower przez cały dzień na parkingu nie zostanie skradziony. Miasto San Francisco montowało w tym celu stacje parkowania rowerów firmy Bikeep przy wielu stacjach kolejowych. Rowerzyści mogą bezpłatnie z tych stojaków korzystać i mieć pewność, że ich rower zostanie na miejscu. Miasto również na tym zyska, bo więcej rowerów oznacza mniej samochodów na ulicach, mniejsze zapotrzebowanie na parkingi dla samochodów i mniejsze obciążenia dla środowiska naturalnego.

Sieć inteligentnych stojaków rowerowych w Tallinie

W stolicy Estonii na prawie każdym rogu widać inteligentne stojaki rowerowe Bikeep. Może, że to nie jest przypadkowe, skoro Tallin to miasto, gdzie Bikeep ma swoją siedzibę. Ale nie tylko miasto inwestuje w sieci parkingów. Również prywatni inwestorzy masowo budują stojaki dla rowerów, ponieważ oferują one konkretne wartości dodane zarówno dla inwestorów jak i dla użytkowników stojaków. Wśród inwestorów prywatnych przede wszystkim sklepy spożywcze oraz centra handlowe to klienci, którzy widzą zalety z oferowania klientom bezpiecznego parkowania swoich jednośladów. Jednak również przed uniwersytetami i biurowcami często widać stojaki Bikeep.

Wielką zaletą większej ilości zamontowanych stojaków jest to, że rowerzyści nie muszą już nosić ze sobą ciężkich łańcuchów, kiedy jadą do centrum miasta, bo zawsze znajdą sobie miejsce na zaparkowanie roweru. 

Rowerado

Zaparkuj swój rower bezpiecznie dzięki Rowerado. Rowerado pomaga miastom i instytucjom promować użytkowanie rowerów do codziennej jazdy po mieście - bez ryzyka kradzieży lub uszkodzenia. Przy okazji pracujemy razem nad zmniejszeniem ruchu samochodowego, będziemy potrzebować mniej miejsca na parkowanie samochodów i będziemy bardziej zieloni.

Rowerado
ul. Kościuszki 27, 85-079 Bydgoszcz
tel.: 512 345 977 info@rowerado.com