Możliwości finansowania zakupu nowoczesnych parkingów dla rowerów

Jest ich całkiem sporo
Image

Jest to inwestycja, która w przyszłości zwróci się wielokrotnie

Zmień priorytety w swoim budżecie, bo to inwestycja, która ma sens ekonomiczy i społeczny
Image

Czy stojaki rowerowe mogą przynosić zysk?

Często słyszymy argument, że nie mamy budżetu na inwestycje w drogie stojaki rowerowe, ale w tym samym czasie znajdujemy budżet na parkingi dla samochodów, co z reguły kosztuje 10 razy więcej za jeden pojazd. Problem, więc tkwi nie w braku pieniędzy, ale w źle ustawionych priorytetach. Rozwiązanie znajdź, więc we własnym budżecie.

Korzyści są różne dla różnych inwestorów, ale weźmy tu za przykład miasta. Jeżeli dzięki bezpiecznym parkingom dla rowerów rośnie ilość rowerzystów w codziennym ruchu, to:
 • potrzebujesz mniej miejsc do parkowania samochodów
 • zmniejszasz ilość korków w mieście, co oszczędza lokalnemu społeczeństwu czas i pieniądze
 • tworzysz atrakcyjniejsze i lepsze centra w mieście, co wspiera lokalne firmy, sklepy i punkty usługowe
 • budujesz atrakcyjniejsze miasto, które może przeciągnąć nowych inwestorów
 • obniżasz poziom zanieczyszczenia miasta, dzięki zmniejszeniu ruchu samochodowego
 • obniżasz koszty związane z dbaniem o zdrowie; rowerzyści mają zagwarantowaną codzienną dawkę aktywności fizycznej, która wpływa na dobre samopoczucie i wysoką odporność, a pozostałe osoby cieszą się z większego spokoju na drodze, co przekuwa się na niższy poziom stresu oraz czystsze powietrze
 • działasz bezpośrednio na ochronę klimatu
 • masz realny wpływ na stworzenie miasta bardziej zielonego i przyjaznego
I owszem, nasze stojaki są droższe od zwykłych stojaków rowerowych. Jednak dają dużo lepsze efekty w przekonaniu kierowców samochodów do zmiany swoich nawyków. Nie wszyscy jesteśmy ascetami, którzy uparcie będą jeździć starymi rowerami przez zatłoczone ulice pełne samochodów i parkować przy kawałku rury przy pomocy niewygodnego i ciężkiego zamka. Nie tylko dla kierowcy samochodów poczucie wygody i bezpieczeństwa jest ważne. Lubimy pokazywać, że kupiliśmy ładny, porządny rower, zwłaszcza wtedy, kiedy jedziemy do miasta.

Jest to ważne zarówno dla samorządów jak i firm prywatnych. W każdej sytuacji mamy wiele do zyskania dzięki inwestycji, które zachęcają mieszkańców, pracowników i klientów do przesiadki z samochodu na rower.

Dofinansowanie do rozwiązań innowacyjnych, ekologicznych, zielonych

Jest bardzo dużo potencjalnych źródeł dofinansowania 
Uzyskaj dofinansowanie ze środków publicznych

Obecnie istnieje kilka źródeł, z których można uzyskać dofinansowanie na projekty związane z mikromobilnością czy ochroną klimatu. Oto kilka możliwości:

 • rządy i instytucje publiczne oferują różne programy i dotacje na projekty związane z ochroną klimatu oraz realizacją działań z zakresu zrównoważonego transportu. Możesz skonsultować się z lokalnymi władzami, ministerstwami, agencjami ochrony środowiska lub organami odpowiedzialnymi za zmiany klimatyczne, aby dowiedzieć się o dostępnych programach finansowych
 • Unia Europejska posiada programy finansowe, które wspierają zrównoważony transport, w tym mikromobilność. Na przykład, programy Horizon Europe czy programy regionalne (np. Fundusz Spójności) mogą obejmować projekty dotyczące mikromobilności i ochrony klimatu.
 • fundusze inwestycyjne i inwestorzy prywatni, którzy są zainteresowani finansowaniem projektów związanych ze zrównoważonym transportem i ochroną klimatu. Możesz skontaktować się z takimi funduszami inwestycyjnymi lub poszukać możliwości finansowania przez inwestorów prywatnych zainteresowanych takimi projektami.
 • niektóre korporacje i fundacje prowadzą programy grantowe lub sponsorują projekty związane ze zrównoważonym transportem i mikromobilnością. Warto rozważyć kontakt z takimi organizacjami, których celem jest wspieranie takich inicjatyw.


Image

Z budżetu obywatelskiego w Twoim mieście

Popraw warunki parkowania rowerów za wspólne pieniądze 
Image
Image

Obok Waszego bloku lub w centrum

Nie macie porządnego parkingu dla rowerów w okolicy waszego bloku? Na pewno nie tylko Tobie to przeszkadza. Mamy na to rozwiązanie. Wiata rowerowa wyposażona w bezpieczne stojaki rowerowe. Możesz mieć swój indywidualny, bezpieczny stojak w zamkniętej wiacie. Rowery już nie muszą przeszkadzać na korytarzu lub w mieszkaniu. Nie musisz parkować na balkonie. Koniec targania roweru po schodach i do windy. Dzięki temu szybciej i wygodniej odjedziesz rano do pracy, do szkoły lub do sklepu.

Wiedz, że nie jesteś jedyną osobą, która boi się zaparkować swój rower w centrum miasta. Czy nie jest absurdem, że musimy na terenie miasta jeździć starymi rowerami, bo boimy się zostawić nasze rowery przy zwykłych stojakach?

Zaproponuj budowę bezpiecznych stojaków w tych punktach, gdzie według Ciebie są potrzebne. To wbrew pozorom nie jest drogie rozwiązanie, bo więcej osób na rowerze oznacza mniej osób w samochodzie, a więc mniej korków, czystsze powietrze, zdrowsze społeczeństwo, mniej miejsca potrzebnego do parkowania samochodów. Zysk z inwestycji w porządne parkingi dla rowerów daje miastom i jej mieszkańcom dużo więcej korzyści niż inwestowanie jeszcze większych środków w parkingi dla samochodów. Suma korzyści jest wielokrotnie wyższa od inwestycji w Twoim projekcie obywatelskim. 

Jeżeli chcesz wziąć udział w budżecie obywatelskim w Twoim mieście, to wesprzemy Cię w tym pod kątem pomysłów, wizualizacji, promocji Twojego projektu i to wszystko za darmo. Skontaktuj się z nami zanim złożysz projekt, bo możemy dać Ci cenne wskazówki.

Czytaj dalej

Z przychodów z reklam

Połącz stacje do parkowania rowerów z ekranami i wyświetlaj reklamy

Wprowadź korzyści dla klientów bez dodatkowych kosztów

Jeśli masz lokalizację, gdzie przychodzi dużo ludzi, to może to być ciekawe miejsce dla firm zajmujących się reklamą zewnętrzną. W takiej sytuacji przychody z reklam mogą całkowicie pokryć koszty inwestycji i utrzymania stacji do parkowania.

Możliwości takiej współpracy są bardzo różne, ale w praktyce udostępniasz nam miejsce na podstawie wieloletniej umowy, a my zajmujemy się wsystkim: budujemy stacje do parkowania wraz z ekranem LED. Szukamy partnera do wyświetlania reklam i utrzymujemy stacje wraz z ekranami.
Image

Stacja do parkowania rowerów na wynajem

Nie chcesz zostać właścicielem stojaków? Bierz je na wynajem wraz ze wszystkimi korzyściami
Image

Wygodne miesięczne opłaty zamiast jednorazowej inwestycji

Nie chcesz być właścicielem stacji do parkowania? To weź ją na wynajem!

Za jedną opłatę miesięczną oferujemy kompleksową obsługę wraz z montażem stacji, utrzymaniem oraz obsługą użytkownika.

Stojaki rowerowe w leasingu

Zapłać w ratach 

Korzystaj z nowoczesnej technologii przy zachowaniu elastyczności finansowej

Jeśli nie chcesz inwestować jednorazowo w inteligentną stację do parkowania rowerów, rozważ opcję leasingu.

Leasing pozwala na korzystanie z nowoczesnej technologii, bez konieczności ponoszenia dużego wydatku na zakup. Zamiast tego, płacisz regularne raty przez określony okres, co może być dla Ciebie łatwiejszym rozwiązaniem przy zarządzaniu budżetem.

Opcja ta pozwala Ci skoncentrować się na głównym obszarze Twojej działalności i wykorzystaniu zasobów finansowych na inne cele, takie jak rozwój firmy czy inwestycje.

Jeśli proponowane rozwiązanie okaże się korzystne dla Twojego biznesu, masz możliwość wykupu sprzętu, po ustalonej cenie.
Image

Z przyszłych zysków

Inwestycja zwiększa atrakcyjność Twojego obiektu i zyskasz więcej klientów 
Image

Inwestując w wizerunek, przyciągasz klientów

W dzisiejszych czasach ludzie przyzwyczajeni są do wygody i dużego komfortu. Cenią sobie miejsca, gdzie jako klienci mogą czuć się zaopiekowani, a nawet rozpieszczani. Ważny jest dla nich standard, wysoka jakość usług i bezpieczeństwo. Do takich miejsc chętniej wracają po więcej.

Niech Twój biznes będzie takim miejscem!

Czy wiesz, że z bezpiecznymi stojakami rowerowymi:
 • zyskujesz 46% więcej klientów-rowerzystów, którzy do Ciebie wrócą, bo wiedzą, że mogą bezpiecznie zaparkować swój rower?
 • 20% - 15 klientów dziennie stara się jak najkrócej zostać w sklepie. Roczny obrót: 15 x 50 zł x 320 dni = 240k; 80% - 58 klientów dziennie robi normalne zakupy. Roczny obrót 58 x 80 zł x 320 dni = 1484k 
 • wzrost sprzedaży to 610k rocznie. Przy 20% marży oznacza to 123k więcej zysu rocznie, co pokazuje, że Twoja inwestycja w bezpieczne stojaki zwróci się po 8 miesiącach

Twoi klienci za nie płacą

Zyskaj przychody z sprzedaży lub z wynajmu długo- lub krótkoterminowego

Dodatkowa usługa dla Twoich klientów

Własne, bezpieczne, wygodne i zawsze dostępne miejsca do parkowania rowerów. Ilu Twoich najemców byłoby gotowych zapłacić za taką możliwość? Już teraz wynajmujesz im miejsca do parkowania samochodów dla ich pracowników, więc dlaczego nie zrobić tego samego dla rowerów?

Jazda rowerem do pracy jest coraz popularniejsza, a pracownik-rowerzysta nie różni sie zasadniczo od pracownika w samochodzie: dba o swój pojazd, lubi go pokazać, lubi też ten przywilej posiadania własnego miejsca do parkowania pojazdu.

Z naszymi stojakami masz możliwość dania takiego nieco bardziej eksluzywnego miejsca do parkowania rowerów. A Twoi najemcy zyskają możliwość zaoferowania rowerzystom podobnego benefitu jak kierowcom samochodów.
Image

Rowerado

Zaparkuj swój rower bezpiecznie dzięki Rowerado. Rowerado pomaga miastom i instytucjom promować użytkowanie rowerów do codziennej jazdy po mieście - bez ryzyka kradzieży lub uszkodzenia. Przy okazji pracujemy razem nad zmniejszeniem ruchu samochodowego, będziemy potrzebować mniej miejsca na parkowanie samochodów i będziemy bardziej zieloni.

Rowerado
ul. Kościuszki 27, 85-079 Bydgoszcz
tel.: 512 345 977 info@rowerado.com