Zgłoś swój pomysł w Budżecie Obywatelskim!

Bezpiecznie parkuj swój rower w innowacyjnych stojakach rowerowych!

Czym jest Budżet Obywatelski?

Budżet Obywatelski (BO) to wydzielona część budżetu samorządu miasta bądź gminy, o wydatkowaniu której decydują lokalni mieszkańcy. Każdego roku, w wielu miastach i gminach na terenie całej Polski, mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły, dotyczące zarówno zadań inwestycyjnych, jak i tzw. „miękkich”. Zwykle projekty mogą obejmować swym zasięgiem wybraną dzielnicę, bądź całe miasto (tzw. projekty ogólnomiejskie). Coraz częściej też w wielu miastach pojawia się wyodrębniona część BO, dedykowana projektom mającym na celu ochronę klimatu.

Czy możesz zgłosić swój pomysł w Twoim mieście/ Twojej gminie?

Aby to sprawdzić, odwiedź stronę internetową swojej miejscowości. Tam z pewnością znajdziesz na ten temat wszelkie informacje. Poznasz kwoty przewidziane na realizację zadań w poszczególnych dzielnicach, kategorie zadań, jakie wpisują się w BO, harmonogram składania i weryfikacji wniosków oraz kontakt do osób, które mogą udzielić Ci dodatkowych informacji.

Image

Miejsca do bezpiecznego parkowania rowerów bądź hulajnóg?

To możliwe! 
Image

Jeśli lubisz jeździć na rowerze bądź hulajnodze, z pewnością nieobce są Ci problemy z parkowaniem tych pojazdów w Twoim mieście. Stojaki rowerowe, owszem są, ale nie stanowią one żadnego zabezpieczenia przed kradzieżą. Jedyną ochroną jest Twoja linka czy łańcuch, które służą Ci do przypięcia pojazdu do stojaka. Nie dość, że ta linka bądź łańcuch stanowią dla Ciebie dodatkowe obciążenie, to bardzo łatwo je przeciąć i zabrać Twoją własność.

A może myślisz o zakupie dobrego roweru, np. elektrycznego? Ale zastanawiasz się, dokąd tak naprawdę będziesz mógł nim pojechać, skoro nigdzie nie będzie można go bezpiecznie zostawić. Nie uśmiecha Ci się wnoszenie go codziennie do Twojego mieszkania, czy biura, przewożenie windą, targanie po schodach, przechowywanie na balkonie bądź w piwnicy. Mamy na to rozwiązanie!

Innowacyjne stacje do parkowania rowerów bądź hulajnóg, podłączone do alarmu i monitoringu, wyposażone w mocne zamki, otwierane przy użyciu karty zbliżeniowej lub aplikacji w telefonie, opcjonalnie oferujące możliwość ładowania elektrycznych rowerów czy hulajnóg!

Złóż wniosek w BO na budowę stacji do bezpiecznego parkowania rowerów bądź hulajnóg, z możliwością ładowania pojazdów elektrycznych!

Zaraź swym pomysłem innych! 

W różnych miastach struktury wniosków różnią się, ale mają wiele elementów wspólnych. Przede wszystkim powinieneś zastanowić się, czego, wg Ciebie, brakuje w Twoim mieście. Następnie wymyśl ciekawy, chwytliwy tytuł, który zachęci innych mieszkańców do zapoznania się z Twoim wnioskiem, a jeśli przejdzie on pomyślnie weryfikację i zostanie poddany głosowaniu, przekona ich do wsparcia Twojego pomysłu swoim głosem. We wniosku przedstaw obecną sytuację i wskaż, jakie widzisz rozwiązania i co zmieni się na korzyść dla mieszkańców miasta, jeśli pomysł zostanie zrealizowany.

Twój wniosek powinien zawierać: proponowane lokalizacje (numery działek i obręby ewidencyjne), własności terenu (najlepiej jeśli będą to tereny gminne, jeśli będą prywatne, powinieneś uzyskać pisemną zgodę właściciela/ zarządcy terenu, jeszcze przed złożeniem wniosku) oraz realną kalkulację kosztów realizacji zadania. Do wniosku możesz również załączyć zdjęcia stanu istniejącego i wizualizacje wybranych miejsc po wybudowaniu stacji do parkowania rowerów bądź hulajnóg.  
Image

Co zaproponować?

Gdzie masz największe szansy na uzyskanie głosów! 

Nowoczesna, bezpieczna wiata rowerowa pod Twoim blokiem

Nowoczesna, bezpieczna wiata rowerowa pod Twoim blokiem
Czy nie ma u Ciebie na osiedlu możliwości bezpiecznego i wygodnego parkowania rowerów? Czy rowery stoją na balkonach, w mieszkaniach, na korytarzach?

Zaproponuj budowę zamkniętej wiaty rowerowej z bezpiecznymi stojakami.

Co zyskujesz?
 • Bezpieczne miejsce do parkowania rowerów pod blokiem
 • Wygodny wyjazd i dojazd dla sprawnego załatwiania codziennych spraw
 • Własny stojak za niewielką opłatą za wynajem
 • Wiata zamknięta z dostępem wyłącznie dla osób, które mają wynajęte miejsca
 • Możliwość ładowania rowerów elektrycznych przy stojaku (opcja)
 • Alarm nadzorowany przez agencję ochrony (opcja)
Czy realizacja takiego projektu będzie możliwa, zależy od lokalnych warunków. Często projekty mogą być zrealizowane tylko na terenie miasta. Do Twojego projektu będziesz musiał uzyskać głosy swoich sąsiadów, więc może najlepiej zaplanować powstanie wiaty w miejscu, gdzie jak najwięcej osób chciałoby z niej korzystać.

Jeżeli chcesz taki projekt przedstawić, to chętnie Ci w tym pomożemy. Nasze doświadczenie może ułatwić Ci przygotowanie wniosku. Mamy gotowe prezentacje, które możemy udostępnić, abyś mógł się zainspirować. Przygotujemy kalkulacje, wizualizacje, pomysły na reklamy i udzielimy wsparcia podczas całego projektu. I to wszystko za darmo. Zapraszamy więc do kontaktu z nami.

Bezpieczne parkingi rowerowe w popularnych miejscach w Twoim mieście

Bezpieczne parkingi rowerowe w popularnych miejscach w Twoim mieście
Bezpieczne parkingi dla rowerów przydadzą się w wielu miejscach. Przy rynku, ulicach handlowych, osiedlowych centrach, dworcach kolejowych, w miejscach, gdzie jest dużo restauracji i knajp, przy urzędach i obiektach sportowych. Najlepiej zaplanuj, aby stojaki powstały w tych miejscach, gdzie już jest spory ruch rowerowy.

Co zyskają mieszkańcy miasta lub osiedla?
 • Ogólnodostępny, bezpieczny i darmowy parking dla swoich rowerów i hulajnóg
 • Opcjonalnie z możliwością ładowania rowerów elektrycznych
 • Nie musisz roweru wciskać pomiędzy inne rowery na pełnym parkingu
 • Parkujesz nawet kiedy nie masz ze sobą zapięcia
 • Łatwo i wygodnie zaparkujesz i zabierzesz rower
 • Brak chaosu tak jak często ma to miejsce przy zwykłych stojakach
Poza tym masz jeszcze szereg innych argumentów dlaczego nasze stojaki są korzystne dla całego miasta. Dzięki nim więcej osób wsiądzie na rower, bo będą czuli się bezpiecznie. Więcej rowerów na ulicy jest dobre dla rozwoju miasta, zmniejsza ilość korków, wspiera lokalny biznes, daje czystsze powietrze, działa na dobro klimatu, poprawia jakość życia w mieście, jest zdrowe zarówno dla rowerzystów jak i dla całego społeczeństwa.

Pomożemy Ci w przy przygotowaniu wniosku i przy promocji Twojego projektu. Możemy przygotować wizualizacje, prezentacje z argumentami, reklamy w social mediach oraz dać sugestie jak uzyskać głosy.

Przykładowy wniosek

Zainspiruj się! 
Image

Tytuł wniosku *

Bezpieczne stacje do parkowania rowerów i ładowania e-bike’ów

Szczegółowy opis *

Projekt obejmuje montaż innowacyjnych stacji, w których mieszkańcy będą mogli naładować akumulatory swoich rowerów elektrycznych, jak również bezpiecznie zaparkować swoje rowery. Zaplanowano wykonanie X stacji, na terenie Y dzielnic miasta Z. Każda stacja będzie się składać z 10 bezpiecznych miejsc do parkowania rowerów, z czego 3 wyposażone zostaną w gniazda do ładowania e-bike'ów (łącznie 80 miejsc do parkowania rowerów, w tym 24 z gniazdami do ładowania e-bike'ów). Lokalizację stacji rozplanowano w taki sposób, aby, poprzez umożliwienie rowerzystom bezpiecznego pozostawiania jednośladów, zapewnić im dojazd do najróżniejszych miejsc użyteczności publicznej, takich jak: lokale gastronomiczne, sklepy, pawilony handlowe, tereny spacerowe i rekreacyjne, Urząd Miasta, itp.

* Warto wiedzieć, że liczba znaków w formularzu wniosku może być ograniczona
  Wg danych zgromadzonych i opublikowanych w 2021 roku przez portal zdrowy-rower.pl, aż 44 % rowerzystów w Polsce nie skorzysta z tradycyjnych stojaków rowerowych,   w obawie przed utratą swojego pojazdu. 

Rower jest bardziej praktyczną, zdrowszą i tańszą w odniesieniu do samochodu, alternatywą środka transportu. Jeśli często korzystamy z roweru, wolimy mieć własny, porządny, dostosowany do naszych potrzeb. Kupujemy więc dobry rower (np. elektryczny), ale wówczas potrzebujemy miejsca, w którym możemy go bezpiecznie i wygodnie zaparkować. Niniejszy projekt odpowiada na te potrzeby. Ponadto część stojaków zawiera gniazda do ładowania e-bike'ów. 

Rowerzyści obawiają się parkowania swoich rowerów w miejscach publicznych. Niemal połowa z nich nie skorzysta z tradycyjnych stojaków rowerowych. A skoro tak, jest to znaczna grupa ludzi, którą do jazdy na rowerze zniechęca fakt, że mogą go łatwo stracić. Gdyby zapewnić im możliwość pozostawiania rowerów w bezpiecznych stojakach rowerowych, być może chętniej przesiadaliby się na rowery także po to, aby dojechać nimi do pracy, szkoły, czy urzędu. Taki jest cel niniejszego projektu, a korzyści mogą być następujące: 
- zdrowsze społeczeństwo, w lepszej kondycji fizycznej i psychicznej, 
- obniżenie poziomu hałasu i zanieczyszczenia powietrza i gleby = zadbanie o środowisko naturalne 
- zmniejszenie się korków w godzinach szczytu 
- zadbanie o potrzeby rowerzystów, którzy już chętnie i często używają swoich rowerów 
- zadbanie o bezpieczeństwo e-bike'ów, które używane są również przez osoby starsze i o mniejszej sprawności fizycznej  

Image

Poznaj nasze inteligentne produkty! Już wkrótce mogą znaleźć się w Twoim mieście!  

Stcaje do bezpiecznego parkowania rowerów i hulajnóg
Image

Stacje do parkowania rowerów

Każdy stojak będzie wyposażony w: solidne stalowe ramię i mocny, dwupunktowy zamek, otwierany przy użyciu karty zbliżeniowej bądź aplikacji w telefonie. Stacje zostaną podłączone do monitoringu i alarmu, który uruchomi się w przypadku podjęcia próby kradzieży roweru. Połączenie tych zalet zapewni bezpieczeństwo własności mieszkańców naszego miasta Z i z pewnością zachęci ich do częstszego korzystania ze swoich rowerów. Dodatkowo, korzystanie z tego typu stojaków jest łatwe, szybkie i wygodne, a rowerzysta nie będzie musiał wozić ze sobą własnego zapięcia. Takie doświadczenia mają już rowerzyści mieszkający w Tallinie, gdzie działa cała sieć stacji do bezpiecznego parkowania rowerów. Spróbujmy przenieść te doświadczenia do miasta Z! 

Stacje do parkowania hulajnóg

Stacje te stanowią idealne rozwiązanie do parkowania hulajnóg, zarówno prywatnych, jak i wypożyczonych. Podobnie jak w przypadku stojaków rowerowych, korzystanie z parkingów dla hulajnóg jest łatwe i intuicyjne i odbywa się przy użyciu karty zbliżeniowej bądź aplikacji na telefon. Każda stacja oferuje możliwość zaparkowania 5 hulajnóg. Opcja ładowania baterii ma ograniczenia wynikające ze stosowania przez producentów ładowarek różnego typu. Producent systemów montuje najbardziej popularne końcówki do ładowania, jednak nie są one uniwersalne.

Chętnie pomożemy Ci
w przygotowaniu wniosku!

Zaraź swym pomysłem innych! 

Całkowicie bezpłatnie przygotujemy dla Ciebie wizualizacje i pomożemy Ci oszacować koszty realizacji zadania!

Uwaga!

Osobom, które złożą wniosek w BO na budowę stacji do bezpiecznego parkowania rowerów bądź hulajnóg, oferujemy również wsparcie w promowaniu projektu w postaci dofinansowania przygotowania i wydruku materiałów promocyjnych (ulotki, plakaty) w wysokości do 500 zł!

Skontaktuj się z nami!

Image

Bądźmy w kontakcie

Masz pytanie, chcesz ofertę, szukasz porady, zostaw tu swoje dane a wkrótce odezwiemy się do Ciebie. Chętnie zrobimy prezentację dopasowaną do Twoich potrzeb.
Image

Mullerco Sp. z o.o.

Kościuszki 27
85-079 Bydgoszcz

NIP: 967-130-79-60

Tel.: (+48) 512 345 977
Email: info@rowerado.com

Rowerado

Zaparkuj swój rower bezpiecznie dzięki Rowerado. Rowerado pomaga miastom i instytucjom promować użytkowanie rowerów do codziennej jazdy po mieście - bez ryzyka kradzieży lub uszkodzenia. Przy okazji pracujemy razem nad zmniejszeniem ruchu samochodowego, będziemy potrzebować mniej miejsca na parkowanie samochodów i będziemy bardziej zieloni.

Rowerado
ul. Kościuszki 27, 85-079 Bydgoszcz
tel.: 512 345 977 info@rowerado.com