Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jaką opcję wybierzemy.
W przypadku, gdy stojaki stoją w zamkniętym pomieszczeniu i są dedykowane tylko określonej grupie użytkowników, to nie ma konieczności, aby były wyposażone w alarm i monitoring. Użytkownicy mogą parkować jedynie przy użyciu karty zbliżeniowej, która jest przypisana do ich indywidualnego stojaka. Nie ma możliwości parkowania przy użyciu aplikacji. Taka sytuacja nie generuje dla inwestora dodatkowych kosztów w postaci opłaty serwisowej.
Jeśli natomiast stacja jest ogólnodostępna, dla zachowania maksimum bezpieczeństwa, stojaki powinny być wyposażone w alarm i monitoring. W takiej sytuacji konieczne jest podłączenie stacji pod serwery producenta. Podłączenie umożliwia użytkownikowi parkowanie przy użyciu aplikacji. W takim przypadku, inwestor ponosi dodatkowy miesięczny koszt w postaci opłaty serwisowej.
Poza możliwością parkowania rowerów przy użyciu aplikacji , alarmem i monitoringiem, w ramach tej opłaty świadczone są zdalne usługi wsparcia technicznego 24/7 w sytuacji, gdy użytkownicy mają problem z zaparkowaniem roweru. Ponadto dwa razy do roku realizowany jest serwis stacji. W parktyce wygląda tak, że serwisanci przyjeżdżają do miejsca w którym znajduje się stacja i weryfikują prawidłowość jej funkcjonowania, w razie potrzeby naprawiają usterki.
Koszt opłaty serwisowej jest uzależniony od ilości stojaków zainstalowanych w stacji. W praktyce zazwyczj oscyluje pomiędzy 400, a 600 zł miesięcznie.