Blog

Jak zachęcić kierowców samochodów do przesiadki na rower w 15-minutowym mieście

23 lutego 2023 byliśmy partnerem webinarium "Akupunktura miasta i miasta 15-minutowe". Zapraszamy do obejrzenia prezentacji Josa Mullera lub przeczytania tekstu prezentacji poniżej.

Miasto 15-minutowe to miasto, gdzie każdy mieszkaniec może dojść lub dojechać rowerem do najważniejszych dla niego punktów miasta. Skoro dla wielu mieszkańców samochód to podstawowa forma transportu, to kluczowe dla sukcesu miasta 15-minutowego będzie to, czy i na ile nam się uda przekonać właścicieli i kierowców samochodów do przesiadki na rower na załatwianie spraw w mieście. W tej prezentacji chcę pokazać, że bezpieczne i wygodne parkowanie rowerów jest kluczowe, jeśli chcemy zachęcić mieszkańców miasta do jazdy rowerem na co dzień. I chcę pokazać kilka produktów, które pomogą uzyskać te cele.

Nazywam się Jos Muller, jestem Prezesem firmy Rowerado. Sprzedaję od prawie roku innowacyjne produkty do parkowania rowerów. Kiedy rozpocząłem tę nową dla mnie działalność myślałem, że będę rozwiązywał przede wszystkim problem kradzieży rowerów, ale po roku widzę, że temat parkowania rowerów jest tematem na szeroką skalę ignorowany przez inwestorów, niezależnie, czy to są deweloperzy, właściciele sklepów, właściciele firm czy samorządy. Dla każdego z nich inwestowanie w porządne, bezpieczne parkingi dla rowerów może jednak przynieść wymierne korzyści, korzyści których zdecydowana większość moich potencjalnych klientów jest zupełnie nieświadoma.

Pierwsza stacja Bikeep w Polsce

Pierwsza stacja Bikeep w Polsce powstała przed Centrum Handlowym Focus w Bydgoszczy. Centrum zainwestowało w bezpieczny parking dla rowerów, aby zachęcić swoich klientów do przyjazdu na zakupy rowerem zamiast autem i aby zapewnić rowerzystom bezstresowe zakupy.

elektroniczne stojaki rowerowe

Rowerado teraz też na Facebook

Teraz możesz też być w nami w kontakcie na FB. Polajkuj nas, daj komentarze. Super, że z nami jesteś lub będziesz.

Stacje Bikeep łączone z reklamą uliczną

Inwestycje w stacjach Bikeep mogą na siebie zarabiać, kiedy inwestycja jest łączone z reklamą. Dystrybutor Bikeep w Nowej Zeelandii, firma Lockydock to udowodniła w różnych miastach na drugiej strony świata. 

W Polsce również istnieje możliwość montowania stacje parkingowe Bikeep wraz z ekranami, na razie tylko w wybranych miast. Prosimy o kontakt i omawiamy szczegóły.

Rowerado dystrybutorem dla Bikeep

Rowerado reprezentuje estonskiej firmy Bikeep na rynek polski. Umowa w tej sprawy został pomiędzy firmami podpisane. Rowerado to nowa Polska firma, zajmująca się innowacyjnych rozwiązań do parkowania rowerów. Bikeep to estoński producent inteligentnych systemy parkowania rowerów.

stojaki rowerowe w parku

Nowość na rynku polskim: inteligentne stojaki rowerowe Bikeep

Od czerwca 2022 są w Polsce dostępne nowoczesne systemy parkowania rowerów Bikeep. Bikeep to estoński producent, który produkuje takie systemy wraz z systemem zarządzania i aplikacją na telefon. W ponad 20 krajach takie systemy są już w użytku i cieszą się dużym zadowoleniem użytkowników. Najważniejszą cechą systemu Bikeep jest to, że prawie całkowicie możemy wyeliminować ryzyko kradzieży rowerów.

Parking rowerowy w podziemnym parkingu

Garaż dla rowerów zamiast dla samochodów

Nawet w Islandii rowerzyści boją się o swoje rowery. Dlatego władze Rejkiawiku postanowiły zaoferować bezpieczne miejsca parkingowe pracownikom urzędu oraz interesantom. Miejsca dla stojaków zostały zrealizowane na parkingu dla samochodów, gdzie część stanowisk dla samochodów zostało poświęconych dla montażu stojaków Bikeep. Oczywiście każdy na tym zyskuje, bo na jednym miejscu dla samochodu można zostawić wiele rowerów, ale jeśli tylko kilka osób wybiera rower aby jechać do urzędu, to z automatu oznacza to jedno miejsce dla samochodów mniej.

Bezpieczne stojaki rowerowe

Dzięki inteligentym stojakom bezpiecznie zaparkujesz rower w Brukseli

Ilość rowerów na ulicy Brukseli wzrosła w 2021 o ponad 30% w porównaniu do roku wcześniej. Niestety, z takim wzrostem też wzrosła ilość kradzieży rowerów, które liczą się w tysiącach sztuk rocznie. Szczególnie rowery elektryczne są ciekawym łupem dla złodzieja ze względu na ich wysoką wartość. W ramach inwestycji w bezpieczeństwo dla rowerzystów są tu zamontowane stojaki dla rowerów firmy Bikeep. Jednym ze sposobów pokrycia kosztów tej inwestycji jest postawienie przy stacjach reklamy ulicznej.

Komercyjny parking rowerowy

Parkingi dla rowerów na parkingach dla samochodów w Bostonie, USA

W centrach wielu miast ludzie parkują swoje samochody w garażach parkingowych ze względu na brak miejsc parkingowych na ulicy. Firma Boston Properties, która zarządza parkingami zauważyła, że wiele mieszkańców dzielnic też nie ma miejsca na swoje rowery i dlatego zdecydowała się zaoferować takie miejsca parkingowe. Zastosowali dwie opcje, inteligentne stojaki dla rowerów dla krótszego okresu parkowania oraz boksy dla rowerów dla użytku długoterminowego. Obie opcje są płatne dla użytkowników, a klient może wygodnie zapłacić za pomocą aplikacji. Do tej pory zostały wyposażone 6 lokalizacji z planami na więcej.

Więcej informacji (po angielsku)

Rowerado

Zaparkuj swój rower bezpiecznie dzięki Rowerado. Rowerado pomaga miastom i instytucjom promować użytkowanie rowerów do codziennej jazdy po mieście - bez ryzyka kradzieży lub uszkodzenia. Przy okazji pracujemy razem nad zmniejszeniem ruchu samochodowego, będziemy potrzebować mniej miejsca na parkowanie samochodów i będziemy bardziej zieloni.

Rowerado
ul. Kościuszki 27, 85-079 Bydgoszcz
tel.: 512 345 977 info@rowerado.com