Blog

Czy każdy rower da się zaparkować w inteligentnych stojakach Bikeep?

Na rynku dostępnych jest sporo różnych modeli rowerów, co może generować pytanie, czy faktycznie każdy rower da się zaparkować.

Stojaki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby większość modeli pasowała i można było spokojnie parkować.

W praktyce jest jednak tak, że około 90% rowerów da się zaparkować.

Problem może pojawić się z niektórymi modelami rowerów elektrycznych czy rowerów cargo.

To o czym warto pamiętać to to, że rowery można parkować w różny sposób. Jeśli pojawia się problem z parkowaniem przodem i zabezpieczeniem przedniego koła, warto spróbować zaparkować tyłem. W większości przypadków to działa.

Bez względu na wszystko warto spróbować zaparkować nasz rower i przekonać się na własnej skórze czy nasz rower pasuje. 

Stojaki rowerowe jako nośnik reklamy? Czemu nie!

Stojaki rowerowe jako nośnik reklamy? Czemu nie!

Czy wiesz, że nasze inteligentne stacje do parkowania rowerów i hulajnóg mogą być świetnym nośnikiem reklamy?

Zastanawiasz się jakim cudem?

Już spieszymy z odpowiedzią.

Stojaki mogą być produkowane w różnych barwach, odpowiadających na przykład kolorystyce Twojej firmy. Mogą być również opatrzone hasłami reklamowymi oraz logo.

Dzięki postawieniu takiej stacji w dowolnym wybranym przez Ciebie miejscu, masz szansę dotrzeć do Twojej określonej grupy klientów. Ponadto pokażesz swój pozytywny wizerunek, jeśli chodzi o dbałość o środowisko. To co również może mieć dla Ciebie znaczenie to to, że masz szansę dotrzeć również do swoich przyszłych potencjalnych pracowników, dla których, podobnie jak dla Ciebie, ważna jest dbałość o ekologię.

Dowiedz się więcej na: https://youtube.com/shorts/7ANDWZLKZKk?si=cS9q66_hAPV2-gOt 

Ile miejsca zajmuje inteligentny parking dla rowerów?

Myślisz o inwestycji w inteligentne stacje do parkowania rowerów i hulajnóg Bikeep, ale obawiasz się, że nie masz wystarczającej ilości miejsca?

Faktycznie tak jest, że nasze stojaki zajmują nieco więcej przestrzeni od tych standardowych. Jednakże w zamian za to rowerzyści wśród których są również Twoi klienci, potencjalni kontrahenci, pracownicy, zyskują:

 • wygodę;
 • bezpieczeństwo;
 • łatwy dostęp do swojego roweru;
 • komfort.

To co jest istotne to to, że nasze stojaki można ustawiać w różnej konfiguracji, aby maksymalnie wykorzystać powierzchnię przeznaczoną na parking.

I tak dla przykładu, na jednym miejscu parkingowym dla samochodu możemy postawić od 6 do nawet 8 inteligentnych stojaków dla rowerów.

Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujesz:

 • bezpieczny i wygodny parking dla rowerów, gdzie rowerzyści chętniej zostawią swoje pojazdy;
 • porządek, bo rowery nie będą już stały w każdym kącie firmy czy biurowca;
 • zwiększenie przestrzeni parkingowej dla samochodów, bo zapewne część osób zachęcona takim rozwiązaniem, przesiądzie się na rower;
 • pozytywny wizerunek;
 • wyróżnienie na tle konkurencji.

Wszystko tak naprawdę sprowadza się do właściwej oceny stanu faktycznego, tego ile miejsc parkingowych dla rowerów potrzebujemy i jaką mamy przeznaczoną do tego przestrzeń. Wówczas można zaprojektować parking i realnie ocenić, czy postawienie stojaków w takiej ilości jest możliwe.

 

 

Intermarche Bukowno stawia na najbezpieczniejsze stojaki rowerowe na świecie.

„Chcemy, aby nasi klienci czuli się bezpiecznie, niezależnie od sposobu dojazdu do naszego sklepu” - mówi Grzegorz Kańtoch, właściciel supermarketu Intermarche w Bukownie, województwo małopolskie - „i dlatego podjąłem decyzję o montażu najbezpieczniejszych stojaków rowerowych na świecie.”

Kańtoch długo szukał rozwiązania na bezpieczny i wygodny parking dla rowerów. „Widzę, jak klienci się czasem wahają przed sklepem. Boją się zostawić porządniejszy rower. Jeśli rowerzyści są w grupie, to często jeden z nich zostaje przed sklepem, aby pilnować rowerów. Mamy też coraz więcej klientów na hulajnogach i oni często zabierają swoje pojazdy do sklepu. Uważam, że jako gospodarz powinienem zapewnić poczucie bezpieczeństwa i wygody moim klientom na najwyższym poziomie i dlatego ciągle w to inwestuję.

Intermarche Bukowno kupiło stację do bezpiecznego parkowania rowerów firmy Rowerado z Bydgoszczy. Wszystkie 10 stojaków w stacji mają wbudowane zamki, które obejmują ramę roweru i jedno z kół. Cała stacja jest dodatkowo zabezpieczona alarmem i monitoringiem. „Wiele osób boi się zaparkować swoje rowery przy zwykłych stojakach”- mówi Jos Muller, Prezes firmy Rowerado. „Z naszymi stojakami już nie trzeba mieć obaw, że ktoś nam ukradnie nasz drogi rower. A w dodatku nasze miejsca do parkowania rowerów są bardzo wygodne. Jest dużo miejsca, mają zamki elektroniczne, które można zamykać i otwierać każdą kartą zbliżeniową lub dedykowaną aplikacją w telefonie, który zawsze mamy przy sobie.  Dzięki temu nie trzeba zabierać ze sobą własnego zapięcia, a rower parkuje się bardzo szybko i wygodnie”.

Stacja przy Intermarche jest pierwszą tego typu stacją na południu kraju i pierwszą zamontowaną przy supermarkecie w Polsce. „Parkowanie w naszej stacji będzie całkowicie za darmo” - chwali się Kańtoch. „Liczę na to, że będzie do nas przyjeżdżać coraz więcej klientów na rowerach. Nawet rowerem elektrycznym można w tej chwili spokojnie przyjechać na zakupy, co na nieco górskim terenie dookoła sklepu na pewno się przyda”.  

Jest bardzo dużo powodów aby wybrać rower do sklepu, mówi Muller. „Często jest to blisko, więc łatwo możemy robić zakupy rowerem. Nawet kilka kilometrów na rowerze jest dobre dla naszego zdrowia. Każdorazowo, kiedy wybieramy rower zamiast samochodu, działamy dla dobra klimatu. Nawet większe zakupy bez wielkiego problemu można zabrać na rowerze. W dobrych sakwach bez większego problemu można zabrać dwie wielkie torby z zakupami”. Kańtoch potwierdza: "u wielu naszych klientów zakupy spokojnie się mieszczą w plecaku lub sakwach i dla nich parkowanie roweru będzie przyjemniejsze i bezpieczniejsze."

Jeśli myślisz o inwestycji w najbezpieczniejsze stojaki rowerowe na świecie, skontaktuj się z nami. Chętnie doradzimy najlepsze możliwe rozwiązanie.

Tak parkujemy pojazdy przyszłości

Ile osób dojeżdża do pracy rowerem, a ile samochodem?

Ile przeszkód musi pokonać rowerzysta / kierowca samochodu zanim rozpocznie swoją podróż do pracy?

Czy rowerzyści / kierowcy boją się zostawić swoje pojazdy na trzy dni na parkingu publicznym bez ochrony?

Czy rowerzyści / kierowcy mogą sobie pozwolić na szybkie i łatwe zaparkowanie pojazdów, bez konieczności wożenia ze sobą ciężkiego zapięcia, używając elektrozamka?

Te pytania zadał Jos, uczestnikom konferencji Urban Mobility Flow Summit, która odbyła się w listopadzie ubiegłego roku w Gdańsku.

Konfrontując ze sobą te dwie grupy nagle okazuje się, że jest ogromna przepaść pomiędzy tym jakie możliwości parkowania mają rowerzyści, a jakie kierowcy samochodów.

Kierowcy nie muszą przeciskać się ze swoimi pojazdami przez drzwi i wąskie korytarze. Samochód czeka na nich zaparkowany przy ulicy lub w garażu. Od razu gotowy do jazdy. No chyba, że akurat przymroziło i trzeba poświęcić chwilę na skrobanie.

Nie mają obaw, że samochody zostaną skradzione, a parkowanie trwa dosłownie kilka sekund. Oczywiście pod warunkiem, że nie jesteś mną - osobą, która swoim malutkim Polo, zawsze szuka podwójnych miejsc parkingowych, aby przypadkiem nikogo nie zahaczyć ;)

Rowerzyści niestety muszą się trochę bardziej nagimnastykować, co niestety często powoduje, że odpuszczają i wsiadają na rowery tylko w weekendy.

Patrząc na to w jakim kierunku zmierza dzisiejszy świat, parkowanie rowerów jest aspektem nad którym warto i trzeba pracować.

W ubiegłym roku opublikowano European Declaration on Cycling. Niniejszy dokument uznaje jazdę na rowerze za jedną z najbardziej zrównoważonych, dostępnych i inkluzywnych, tanich i zdrowych form transportu i rekreacji oraz jej kluczowe znaczenie dla europejskiego społeczeństwa i gospodarki. Deklaracja porusza również kwestie związane z parkowaniem, gdyż jak się okazuje, problem ten występuje w całej Europie.

Trzeba podkreślić, że dzięki inwestycji w infrastrukturę rowerową mamy:

 • mniej korków;
 • więcej miejsca;
 • czystsze powietrze;
 • mniejszy ślad CO2;
 • zdrowsze społeczeństwo;
 • lepszą jakość życia.

W Polsce mikromobilność dopiero się rozkręca. Na ten moment jedynie minimalna część społeczeństwa korzysta z roweru na co dzień. Niestety nie daje to gwarancji sukcesu na przyszłość. Brak możliwości bezpiecznego parkowania stanowi bardzo dużą barierę w rozwoju mikromobilności.

Niewątpliwie bardzo dużym impulsem do rozwoju trendu rowerowego w Polsce była inwestycja władz samorządowych w rowery miejskie. To spowodowało, że ludzie chętniej zaczęli jeździć na rowerach, co więcej, zaczęli inwestować we własne rowery. Obecnie wolimy jeździć na własnych rowerach, głównie ze względu na to, że są dostępne tylko dla nas, dopasowane do naszych potrzeb i co najważniejsze oszczędzają nas czas, bo nie musimy szukać najbliższej dostępnej stacji z wolnymi rowerami.

Idąc dalej, spora część z nas jest wyposażona w różne rodzaje rowerów, głównie ze względu na to, że ma różne potrzeby. Inny rower wykorzystujemy do jazdy po mieście, inny na wycieczki po lesie, a jeszcze inny na zawody sportowe. No i tu wracamy do problemu parkowania. Nie mamy gdzie bezpiecznie zostawić naszych rowerów. Parkujemy w mieszkaniach, na balkonach, klatkach schodowych.

Szacujemy, że około 60% mieszkańców miast nie ma dostępu do wygodnego i bezpiecznego parkingu dla rowerów blisko ulicy. To pokazuje, że inwestując wyłącznie w infrastrukturę drogową czy też udzielając dofinansowania do zakupu elektryków, nie zachęcimy większej ilości osób do wykorzystywania roweru w codziennym przemieszczaniu się, bo nie mają gdzie ich trzymać. Dlatego poza tymi działaniami należy zaopatrzyć potrzeby związane z bezpiecznym i łatwym parkowaniem.

Patrząc globalnie i działając systemowo, naprawdę możemy wiele osiągnąć. Pierwszym i najwazniejszym krokiem jest jednak uświadomienie sobie, gdzie tak naprawdę leży problem. Po tym można zacząć działać.

Parkowanie roweru przy użyciu karty zbliżeniowej

Czy wiesz, że w inteligentnych stacjach do parkowania rowerów Bikeep możesz parkować nie tylko przy użyciu aplikacji, ale również przy pomocy dowolnej karty zbliżeniowej?

Teraz już wiesz ;)

To co jest istotne to to, że parkować możemy przy użyciu karty bankomatowej, ale niekoniecznie. Może to być np. karta miejska czy karta na siłownię. Ważne jest to, aby miała wbudowany chip RFiD o częstotliwości odpowiadającej 13,56 Mhz.

Jeśli chodzi o samo parkowanie, to tak jak w przypadku aplikacji, jest ono bardzo proste i intuicyjne. Gdy podjeżdżamy do stacji, u góry stojaka znajduje się czytnik kart. Po prostu przykładamy do niego kartę, wówczas stojak koduje się. To jest ten moment, kiedy wprowadzamy rower do stojaka i zamykamy ramię.

Jeśli chcemy zabrać nasz rower, to postępujemy w ten sam sposób. Tę samą kartę przykładamy do czytnika i stojak otwiera się.

W trakcie parkowania należy pamiętać o dwóch rzeczach.

Po pierwsze, na ten moment nie można jeszcze parkować przy pomocy karty, jaką mamy w telefonie, z racji tego, że token zmienia się coś jakiś czas. Owszem zaparkujemy nasz rower, jednakże problem pojawia się w momencie, gdy będziemy chcieli go zabrać. W takiej sytuacji konieczny będzie kontakt z naszym wsparciem technicznym i pomoc zdalna w otwarciu stojaka.

Po drugie, parkowanie w naszych stojakach dla użytkownika jest całkowicie bezpłatne, więc parkując przy użyciu karty bankomatowej, nie musicie się obawiać, że z Waszego konta znikną jakieś pieniądze.

Możliwość używania kart zbliżeniowych ma na celu jeszcze bardziej uprościć parkowanie. Kto raz wypróbuje taki sposób już jie chce parkować inaczej ;)

 

Zdalne zarządzanie parkingiem rowerowym

Ostatnio sporo pisaliśmy o możliwości parkowania w inteligentnych stojakach przy użyciu aplikacji Bikeep.

Pozostając w tym temacie, chcemy nieco szerzej o tym opowiedzieć, ale z punktu widzenia inwestora i administratora stacji, gdyż również dla nich aplikacja przewiduje pewne możliwości.

To co aplikacja umożliwia inwestorowi i administratorowi to m.in.:

 • zdalne otwieranie i zamykanie stojaków rowerowych 
 • generowanie raportów zawierających np. z ilości parkowań w danym okresie czasu
 • podgląd na to co dzieje się przy stacji w czasie rzeczywistym
 • weryfikacja czasu poszczególnych parkowań

Z perspektywy inwestora i administratora stacji jest to dość ciekawe rozwiązanie. Z jednej strony ułatwia pracę i analizę pewnych danych. Z drugiej natomiast daje pewien ogląd sytuacji na temat zachowań osób parkujących w stacji, co w przyszłości może przyczynić się do rozwoju miejsca w którym ta stacja stoi.

Parkowanie roweru przy użyciu aplikacji? Zobacz jakie to proste!

Żyjemy w czasach, w których technologia bardzo szybko się rozwija.

To co kiedyś wydawało nam się, jedynym słusznym rozwiązaniem, dzisiaj powoli odchodzi do lamusa. Technologia przyzwyczaja nas do wygody, a także daje nam możliwość efektywnego wykorzystywania czasu. Powtarzalne rzeczy można zautomatyzować i skupiać się na tym co jest naprawdę ważne.

Technologia wkroczyła również w świat rowerów, a konkretnie ich parkowania. Dzięki inteligentnym stacjom, nie potrzebujesz wozić ze sobą ciężkiego zapięcia. Parkować możesz przy użyciu bezpłatnej aplikacji Bikeep.

Jak to działa?

W pierwszej kolejności należy ściągnąć aplikację na telefon. Jest ona dostępna w sklepach Google Play i App Store

Po jej ściągnięciu należy się zarejestrować. Do rejestracji niezbędny jest nasz numer telefonu. W zasadzie, żadne inne dane nie są wymagane. Numer telefonu jest potrzebny w celach weryfikacyjnych.

Sam prosces weryfikacji trwa dosłownie kilka sekund. Po jeego przejściu, już możemy korzystać z dobrodziejstw jakie ma dla nas aplikacja.

Dzieki takiemu rozwiązaniu możemy:

 • bezpiecznie i wygodnie zaparkować nasz rower
 • sprawdzić najbliższą dostępną stację
 • zarezerwować sobie stojak
 • podzielić się swoją opinią na temat parkowania z administratorem stacji

Samo parkowanie jest bardzo proste.

Kiedy podjeżdżamy do stacji, przy użyciu aplikacji, skanujemy kod QR znajdujący się na stojaku. Po jego zeskanowaniu, stojak koduje się. To jest ten moment kiedy wprowadzamy rower do stojaka. Po jego wprowadzeniu, zamykamy ramię stojaka i już nasz rower jest zabezpieczony.

Z kolei, jeśli chcemy zabrać nasz rower, ponownie wchodzimy do aplikacji, w opcję sejse parkowań i postępujemy zgodnie z tym co podpowiada nam aplikacja.

Prawda, że proste?

 

Bezpieczne parkowanie i ładownie rowerów w jednym. Teraz to możliwe!

Coraz więcej z nas inwestuje w rowery elektryczne, aby wykorzystywać je do codziennego przemieszczania się.

W dobie wiecznie zakorkowanych miast zdaje się to być najszybsza i najwygodniejsza opcja. Wraz ze wzrostem ilości elektryków, zwiększają się również oczekiwania, co do tworzenia bezpiecznych miejsc do ich parkowania, dających również możliwość ich ładowania.

Tutaj z pomocą przychodzą inteligentne stacje do parkowania rowerów Bikeep, które poza gwarancją bezpieczeństwa dają również możliwość ładowania rowerów elektrycznych.

Stojaki przystosowane do ładowania elektryków, są wyposażone w specjalny schowek, w którym znajduje się gniazdo, do którego możemy podpiąć naszą ładowarkę. W momencie parkowania, zamknięte ramię stojaka zabezpiecza również schowek przed otwarciem. Dzięki temu nikt nie dostanie się do środka.

Schowek jest na tyle pojemny, że można w nim schować również inne cenniejsze rzeczy jak np. lampki od roweru.

Zobacz  na filmiku jak to działa!

Rowerado

Zaparkuj swój rower bezpiecznie dzięki Rowerado. Rowerado pomaga miastom i instytucjom promować użytkowanie rowerów do codziennej jazdy po mieście - bez ryzyka kradzieży lub uszkodzenia. Przy okazji pracujemy razem nad zmniejszeniem ruchu samochodowego, będziemy potrzebować mniej miejsca na parkowanie samochodów i będziemy bardziej zieloni.

Rowerado
ul. Kościuszki 27, 85-079 Bydgoszcz
tel.: 512 345 977 info@rowerado.com