Czy Twój obiekt jest przyjazny rowerom?

Postawienie kilku stojaków rowerowych jeszcze nie oznacza, że pracownicy, klienci i kontrahenci chętnie dojadą rowerem. Czy mogą swoje rowery bezpiecznie i wygodnie zaparkować? Czy mają możliwość ładowania swoich rowerów elektrycznych?
Image

Coraz więcej osób używa roweru do codziennego transportu. Jak Ty ich wspierasz?

Trudno już ignorować wzrost liczby osób na rowerze. Pracownicy firm wybierają rower z różnych względów: bo jest to zdrowsza forma transportu, szybsza i tańsza od samochodu i transportu publicznego w centrach miast, dobra dla środowiska.

Rower jest nie tylko używany do pracy, ale również w trakcie pracy. Ile osób codziennie dojeżdża do waszych budynków rowerem celem spotkań, dostaw, zakupów? I gdzie zaparkują swoje rowery? Czy oferujesz tym rowerzystom wygodę na tym samym poziomie jakości, jaką oferujesz kierowcy samochodu? Czy Twój parking rowerowy dla pracowników oraz parking rowerowy dla kontrahentów przekazują wartości Twojej firmy?  Akurat na parkingu rowerowym możesz pokazać wszystkim, że Tobie zależy na zrównoważonym rozwoju, że szukasz rozwiązań w innowacji, że działasz odpowiedzialnie społecznie. Prawdopodobnie więcej osób widzi na co dzień Twój parking rowerowy niż Twój raport ESG.

Nowoczesny i innowacyjny parking dla rowerów przed Twoim obiektem może doskonale działać wizerunkowo dla firm działających w Twojej nieruchomości. I poza tym dać dojeżdżającym rowerzystom konkretne korzyści: 
 • poczucie bezpieczeństwa
 • poczucie dowartościowania
 • obnizone ryzyko kradzieży roweru
 • możliwość wybierania lepszego roweru do codziennego transportu
 • szybki i wygodny parking przed obiektem
 • mozliwość ładowania roweru elektrycznego
Jeśli to nie są wystarczające argumenty, to oprócz argumentów wizerunkowych jeszcze kilka argumentów dla Ciebie:
 • Rozwiązujesz problem z pozostawionymi rowerami
 • Możesz skuteczniej walczyć z roweremi w środku i dookoła budynku
 • Masz alternatywę dla parkingu strzeżonego dla rowerów
 • Możesz zarezerwować stojaki dla użytkowników, którzy są gotowi za to zapłacić
 • Generujesz więcej miejsca do parkowania samochodów

Czego oczekują rowerzyści?

To, że ktoś wybiera rower do codziennego transportu, nie oznacza, że lubi warunki spartańskie. Niestety, warunki parkowania wręcz zmuszają do wybierania roweru niższej jakości i zabierania ze sobą ciężkiego zapięcia. 
Image
45% rowerzystów boi się zostawić swój rower przy zwykłych stojakach. A takie stojaki budujemy wszędzie. Większość miast ma nawet odwagę nazwać takie zwykłe stojaki rowerowe bezpiecznymi, bo można do nich zapinać swój rower w przeciwieństwie do tzw wyrwikółek z których jeszcze łatwiej jest ukraść rower. Czy rozwiązanie, które przez połowę obecnych uzytkowników jest uważane za niebezpieczne, może być zachętą dla nowych użytkowników? Mamy swoje wątpliwości.

Bezpieczne i wygodne parkowanie krótkoterminowe dla gości i klientów

Parkowanie przed obiektem jest przede wszystkim wygodne dla klientów i kontrahentów. Dobre widoczne miejsca do parkowania blisko wejścia o wysokim poziomie bezpieczeństwa pokazują, że wspierasz rowerzystów. Wygoda to również możliwość zaparkowania roweru bez użytku własnego zapięcia: telefon komórkowy lub karta zbliżeniowa wystarczą do szybkiego, wygodnego i bezpiecznego parkowania roweru.
Image

Bezpieczne parkowanie dla pracowników

Pracownicy zostawiają swoje rowery na wiele godzin pod firmą. W takim przypadku nieco inaczej patrzymy na wygodę i bezpieczeństwo. Zadaszony parking z ograniczonym dostępem w połączeniu z indywidualnymi stojakami stanowią najwyższy poziom uznania dla pracowników, którzy działają zgodnie z Twoimi wartościami.
01

Ograniczony dostęp do parkingu

Czy to w parkingu podziemnym lub w oddzielnym parkingu dla rowerów. Ogranicza ryzyko kradzieży i ryzyko wandalizmu.
02

Indywidualny stojak rowerowy

No tak, chcesz oszczędzać sobie miejsca, ale czy to jest powodem do zmuszania rowerzystów do wciskania swoich rowerów pomiędzy inne rowery, do podnoszenia swoich rowerów na jakieś haki, na szukanie pustego kąta na terenie lub w parkingu dla samochodów, gdzie można upchnąć kilka rowerów?
03

Znajdziesz na nie miejsce

Ile osób pracujących w Twoim obiekcie byłoby gotowych jechać rowerem zamiast samochodem? Na jedno miejsce do parkowania samochodu postawisz 6 bezpiecznych i wygodnych stojaków. Poprzez zamianę miejsc parkingowych dla samochodów na porządny parking dla rowerów wręcz zyskujesz miejsce na parkingu dla samochodów.
04

Inwestycja, która się opłaca

Z jakiegoś dziwnego powodu inwestorzy chętniej inwestują w miejsce do parkowania samochodów niż w miejsca do parkowania rowerów. To trochę tak, jakby kontrahent i klient na rowerze był dla nas mniej ważny, może biedniejszy, sam sobie wybiera ten sposób transportu. Dlaczego miejsce do parkowania samochodu za 80k jest w porządku, a stojak rowerowy za 8k jest za drogi? Parkujemy w obu przypadkach pojazd, którym (z reguły) dojeżdża 1 osoba. I z naszymi stojakami tak samo jak w miejscu parkowania samochodu możemy to miejsce wynająć.
Image

Grasz w pierwszej lidze, również dla rowerzystów

Trend jest jasny: rowerów będzie coraz więcej, stanie się normalnym środkiem transportu w Polsce, tak jak już jest w Amsterdamie, Berlinie i w Paryżu. Jeżeli chcesz grać dalej na najwyższym poziomie, to należy pokazać, że jesteś w tym trendzie na początku, wśród pionierów. Że masz wyjątkową ofertę dla swoich najemców i ich pracowników. Że traktujesz tę rosnącą grupę poważnie i zgodnie z wartościami, którymi zarówno Ty jak i Twoi klienci się reklamują. To chyba nie będzie pierwszy raz, że to Ty stawiałeś pierwsze kroki na drodze, która stała się standardem dla branży? Skontaktuj się jeszcze dziś.

Bądźmy w kontakcie

Masz pytanie, chcesz ofertę, szukasz porady, zostaw tu swoje dane a wkrótce odezwiemy się do Ciebie. Chętnie zrobimy prezentację dopasowaną do Twoich potrzeb.
Parking dla rowerów przy nieruchomości komercyjne

Rowerado

Zaparkuj swój rower bezpiecznie dzięki Rowerado. Rowerado pomaga miastom i instytucjom promować użytkowanie rowerów do codziennej jazdy po mieście - bez ryzyka kradzieży lub uszkodzenia. Przy okazji pracujemy razem nad zmniejszeniem ruchu samochodowego, będziemy potrzebować mniej miejsca na parkowanie samochodów i będziemy bardziej zieloni.

Rowerado
ul. Kościuszki 27, 85-079 Bydgoszcz
tel.: 512 345 977 info@rowerado.com