Rowerem do pracy? Czemu nie! Ale dlaczego te rowery zabierają do biura i do magazynu?

Dojazd rowerem do pracy

Zakorkowane miasta, wzrost cen paliwa oraz troska o środowisko sprawiają, że ludzie coraz częściej poszukują alternatyw dla sprawnego poruszania się po mieście.

Coraz częściej wybieraną alternatywą staje się rower. Według badań, na krótkich dystansach, do 5 kilometrów rower wypada lepiej od każdego innego środka transportu. Ponadto niewiele kosztuje i przyczynia się do poprawy jakości powietrza oraz zdrowia.

Nie dziwi, więc fakt, że pierwsze próby zmiany nawyków dotyczących środka transportu często obejmują dojazd do pracy, głównie ze względu na konieczność pokonywania tej samej trasy codziennie i to dwukrotnie.

Jak jednak podaje Kross Rental, jedynie 10% Polaków decyduje się na dojazd rowerem do pracy! Dlaczego tak mało?

Przyczyny są różne, ale zdrowie i środowisko często stoją za tą decyzją. Czy to oznacza, że reszcie pracowników nie zależy na tych kwestiach?

Badania z 2020 roku pokazują, że prawie 50% respondentów rezygnuje z roweru ze względu na brak odpowiedniej infrastruktury w miejscu pracy.

Jakie czynniki powstrzymują Twoich pracowników przed wyborem roweru jako środka transportu do biura?

Chociaż dojazd do pracy rowerem brzmi atrakcyjnie, to wciąż stosunkowo niewiele osób się na to decyduje. Dlaczego? Najczęstsze powody jakie są wymieniane to:

  • brak parkingów rowerowych i obawy związane z bezpieczeństwem roweru pozostawionego przed budynkiem przez cały dzień.

  • brak możliwości wzięcia prysznica po przyjeździe do biura.

  • niepewność co do możliwości zmiany ubrania w przypadku deszczu oraz brak odpowiedniego miejsca do wysuszenia odzieży.

Chociaż nie możemy zbytnio pomóc w przypadku dwóch ostatnich kwestii, to jednak mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie na brak miejsc parkingowych dla rowerów. Dzięki niemu, nawet na niewielkiej powierzchni będziesz w stanie stworzyć profesjonalny parking rowerowy.

Twoi pracownicy już nie będą musieli parkować rowerów po kątach w biurze czy magazynie. Koniec z bałaganem i chaosem.

Organizacja parkowania rowerów w firmie: wyzwania i rozwiązania.

Poznaj PARKIS - automatyczny wieszak na rower

Daj swoim pracownikom możliwość szybkiego i łatwego parkowania.

Jaki stojak do parkowania roweru w pionie polecacie?

Parkis to automatyczny wieszak stworzony do przechowywania rowerów w pionie.

Dzięki takiemu rozwiązaniu można zaoszczędzić nawet do 40% powierzchni podłogi. Dodatkowo, specjalne zestawy dystansujące pozwalają na montaż wieszaków w niewielkiej odległości od siebie, co umożliwia bardziej ekonomiczne zarządzanie przestrzenią.

System wykorzystany w Parkis umożliwia łatwe parkowanie roweru bez konieczności używania siły, co jest szczególnie istotne przy ciężkich rowerach, takich jak rowery elektryczne.

Parkis zapewnia porządek i łatwy dostęp do rowerów dla użytkowników. Jest to praktyczne rozwiązanie, które sprawi, że nawet na niewielkiej przestrzeni można stworzyć profesjonalny parking rowerowy, który będzie się cieszył dużym powidzeniem i zadowoleniem wśród Twoich pracowników.

Jeśli Twoim pracownikom zależy na dojeździe rowerem do pracy, to i Tobie, jako pracodawcy, powinno na tym zależeć.

Parking rowerowy dla pracowników

Transport, którym pracownicy wybierają się do pracy, to ich prywatna sprawa. Niemniej jednak istnieją konkretne argumenty biznesowe, które przemawiają za zachęcaniem ich do korzystania z roweru.

Społeczna odpowiedzialność biznesu to więcej niż tylko puste frazesy. Opinia publiczna i pracownicy oczekują konkretnych działań. Jeśli dążysz do budowania wizerunku firmy, która dba o społeczeństwo i środowisko, wprowadzenie udogodnień dla rowerzystów jest niezbędne.

Automatyczne wieszaki PARKIS - idealne rozwiązanie dla firm

Co zyskujesz jako pracodawca?

Zamiast widoku rowerów tarasujących przejście w wąskich korytarzach, magazynach, przy biurkach, zapewniasz pracownikom wygodne i funkcjonalne miejsca parkingowe dla rowerów.

Jaki model dla Twojej firmy?

Poznaj nasze rekomendacje

Parkis City

Parkis City to model specjalnie zaprojektowany z myślą o instalacjach w przestrzeni publicznej, takich jak parkingi dla pracowników czy rowerownie.

Trwalszy materiał, który jest odporny na częste korzystanie przez różnych użytkowników daje pewność, że produkt będzie służył przez wiele lat, zachowując doskonałą jakość.

Czytaj więcej...

Parkis MTB

Parkis MTB to model wieszaka przeznaczony do parkowania wszelkiego rodzaju rowerów o oponach o szerokości do 3". Jednakże, z łatwością można wykorzystać je również do parkowania rowerów miejskich, gravelowych, szosowych, trekkingowych oraz dziecięcych (o kółkach do 24").

Model ten doskonale sprawdza się w mniejszych parkingach rowerowych, gdzie użytkownicy, troszcząc się o swoje pojazdy, równie z dbałością odnoszą się do rowerów swoich sąsiadów.

Czytaj więcej...

Indywidualna oferta wraz z projektem parkingu

Czy zastanawiasz się nad instalacją systemu Parkis u siebie w firmie?

Planujesz budowę wiaty rowerowej, ale dysponujesz ograniczoną przestrzenią?

Czy kłopotliwe parkowanie rowerów na każdym kroku utrudnia codzienne funkcjonowanie?

Skontaktuj się z nami, z przyjemnością udzielimy fachowej porady. Ponadto oferujemy specjalne rabaty dla biznesu.

Zapraszamy również do umówienia się na spotkanie w celu przetestowania naszych rozwiązań.

Bądźmy w kontakcie

Masz pytanie, chcesz ofertę, szukasz porady, zostaw tu swoje dane a wkrótce odezwiemy się do Ciebie. Chętnie zrobimy prezentację dopasowaną do Twoich potrzeb.
Skuteczne rozwiązania dla parkingu rowerowego

Rowerado

Zaparkuj swój rower bezpiecznie dzięki Rowerado. Rowerado pomaga miastom i instytucjom promować użytkowanie rowerów do codziennej jazdy po mieście - bez ryzyka kradzieży lub uszkodzenia. Przy okazji pracujemy razem nad zmniejszeniem ruchu samochodowego, będziemy potrzebować mniej miejsca na parkowanie samochodów i będziemy bardziej zieloni.

Rowerado
ul. Kościuszki 27, 85-079 Bydgoszcz
tel.: 512 345 977 info@rowerado.com