Czysty zysk z inwestycji w bezpieczne stojaki dla rowerów i hulajnóg?
Tak, to jest możliwe!

Oferowanie bezpiecznych parkingów dla rowerów przynosi duże korzyści dla retail

Czy w ogóle wiesz, ilu Twoich klientów przyjeżdża do Ciebie rowerem?

Według Europejskiej Federacji Rowerowej, większość właścicieli/ zarządców sklepów i centrów handlowych, zdecydowanie nie doszacowuje swoich przychodów, uzyskanych dzięki klientom-rowerzystom. W związku z tym właściciele ci nie uważają, aby inwestowanie w bezpieczne i wygodne miejsca do parkowanie dla tej grupy klientów, było szczególnie ważne. Jednakże, dla świadomych zarządców, tworzenie parkingów do bezpiecznego parkowania jednośladów, stanowi świetną okazję do tego, aby pozytywnie wyróżniać się na tle konkurencji, a przy okazji - zwiększać zyski.

Liczba osób, które używają roweru jako podstawowego środka transportu, szybko rośnie, także w polskich miastach. Początkujący rowerzyści to często ludzie świadomi, z dobrymi dochodami, którzy dbają o siebie i świat dookoło nas. Zakładając, że klienci-rowerzyści rezygnując z samochodu dodatkowo oszczędzają, dla retail mogą oni stanowić godną uwagi grupę klientów.

Potwierdzają to również liczby. Klienci-rowerzyści wydają w sklepach więcej niż klienci podróżujący samochodami. Metr kwadratowy powierzchni wykorzystany pod parkingi rowerowe przynosi 5 razy wyższy przychód niż metr kwadratowy powierzchni pod parkingi dla samochodów. Klienci na rowerach z reguły są rónież  bardziej lojalnymi klientami w odniesieniu do klientów - miłośników aut.

Żródła i dużo więcej informacji:
Walking and cycling; the economic benefits
Shopping by bike: the best friend of your city centre


rowerem na zakupy

Zyskasz więcej klientów, jeśli oferujesz wygodne i bezpieczne stojaki dla rowerów

Oferowanie bezpiecznych parkingów dla rowerów przynosi duże korzyści dla retail
Image

Ich wartości to Twoje wartości

Oferowanie bezpiecznych parkingów dla rowerów przynosi duże korzyści dla retail

Mniejszy ślad węglowy

Rower ma najniższy ślad węglowy spośród wszystkich środków transportu. Wiele organizacji publicznych uważa, że rower zajmie główne miejsce w transporcie miejskim.

Zdrowy styl życia

 Jazda na rowerze korzystnie wpływa na zdrowie nie tylko rowerzystów, ale całego społeczeństwa.

Wspólnie odpowiadamy za miasta

Jeżdżac na rowerach nie zużywamy paliw kopalnych i mamy realny wpływ na poprawę jakości powietrza w naszym mieście.

Wszyscy jesteśmy równi

Niemal każdego stać na jazdę na rowerze. I zauważ, że rowerzyści zwykle są mili i uśmiechnięci ;).

Klient na rowerze zostanie dłużej w sklepie, bo nie będzie martwił się o swój rower

Będzie spokojniejszy wiedząc, że jego rower jest bezpieczny. Przy okazji zrobi większe zakupy. 

Poniżej przedstawiamy przykładową symulację zwrotu kosztów i wzrostu obrotów.

Każda sytuacja jest inna. Chętnie podzielimy się z Tobą praktycznym kalkulatorem do analizy zysków możliwych do osiągnięcia w Twoim sklepie.

Przed inwestycją

01

Ile klientów na rowerach odwiedza Twój sklep każdego dnia?

50 klientów dziennie
02

Jakie one generują obroty?

40% - 20 klienci dziennie stara się jak najkrócej zostać w sklepie. Roczny obrót: 20 x 50 zł x 320 dni = 256k 60% - 30 klienci dziennie robi normalne zakupy. Roczny obrót 30 x 80 zł x 320 dni = 768k
03

Ile musimy inwestować?

To zależy od różnych elementów, np. jak długo klient średni zajmuje miejsca przy stojaka, i czy są wyraźnie godziny, gdzie mamy duży ruch. Przyjmujemy tu inwestycja 80.000 zł.

Po inwestycji w bezpieczne stojaki rowerowe

01

Ile rowerów codziennie w sklepie

Uzyskujemy 46% więcej klientów-rowerzystów bo u nas można bezpiecznie zaparkować.
02

Jakie one generują obroty?

20% - 15 klienci dziennie stara się jak najkrócej zostać w sklepie. Roczny obrót: 15 x 50 zł x 320 dni = 240k 80% - 58 klienci dziennie robi normalne zakupy. Roczny obrót 58 x 80 zł x 320 dni = 1484k
03

Ile zyskujemy?

Wzrost sprzedaży to 610k rocznie. Przy 20% marże oznacza to 123k więcej zysk rocznie. Inwestycja 80k zostanie po 8 miesięcy zapłacona.
Zwrot inwestycji nastąpi w ciągu 8 miesięcy od realizacji

Rowerzysta to dobry klient

Jest wiele powodów, aby dbać o klientów na rowerach.
Klienci na rowerach wydają więcej pieniędzy w sklepach i restauracjach niż klienci przyjeżdżający samochodami.
Image

Ile razy w ciągu roku (tygodnia) brakuje Ci miejsca do zaparkowania samochodu?

To kolejny argument do zachęcenia klienta, aby przyjeżdżał rowerem
Image
Zastanawiałeś się kiedyś nad efektywnością Twojego parkingu? Na miejscu jednego samochodu możesz zaparkować 6-7 rowerów w bezpiecznych i wygodnych stojakach, nie licząc powierzchni dróg dojazdowych. Nawet jeśli zakładasz, że rowerzysta kupuje mniej, to obroty w przeliczeniu na m2 parkingu dla rowerzystów są duużo wyższe.

Czy Twoi klienci zabierają hulajnogi i rowery do środka?

Pozbądź się problemu! Zaoferuj bezpieczną alternatywę!

Co sam zrobiłbyś ze swoją hulajnogą?

W ciągu ostatnich kilku lat hulajnogi stały się bardzo popularne. Brak możliwości parkowania hulajnóg powoduje, ze wielu właścicieli zabiera swoje pojazdy do środka: centrum handlowego bądź sklepu, gdzie zajmują dodatkową przestrzeń, przeszkadzając innym, a czasem powodując szkody, czy choćby zabrudzenia.  Rozwiązanie stanowią wygodne stojaki do parkowania hulajnóg.

             Dlaczego mam inwestować w innowacyjne             i bezpieczne stacje do parkowania rowerów
i hulajnóg

skoro znacznie mniej mogę wydać na montaż tradycyjnych stojaków?
Więcej obroty dzięki bezpieczny parking dla rowerów
Badania wykonane w 2021 roku przez portal zdrowy-rower.pl pokazują, że aż 44% rowerzystów w Polsce nie zaparkuje rowerów przy tradycyjnych stojakach rowerowych, w obawie przed kradzieżą swoich jednośladów. A skoro tak, jest to potencjalna grupa klientów, która obecnie omija Twój sklep/ centrum handlowe, lub ewentualnie, jeśli już zdecuduje się na zakupy, prawdopodobnie zrobi je w ekspresowym tempie. Dlaczego? Jeśli rowerzysta zostawi na chwilę swój rower przypięty do tradycyjnego stojaka rowerowego, będzie martwił się o swiją własność i ograniczy czas spędzony w sklepie do niezbędnego minimum.

Bądźmy w kontakcie

Masz pytanie, chcesz ofertę, szukasz porady, zostaw tu swoje dane a wkrótce odezwiemy się do Ciebie. Chętnie zrobimy prezentację dopasowaną do Twoich potrzeb.
Image

Rowerado

Zaparkuj swój rower bezpiecznie dzięki Rowerado. Rowerado pomaga miastom i instytucjom promować użytkowanie rowerów do codziennej jazdy po mieście - bez ryzyka kradzieży lub uszkodzenia. Przy okazji pracujemy razem nad zmniejszeniem ruchu samochodowego, będziemy potrzebować mniej miejsca na parkowanie samochodów i będziemy bardziej zieloni.

Rowerado
ul. Kościuszki 27, 85-079 Bydgoszcz
tel.: 512 345 977 info@rowerado.com