Blog

Parkowanie roweru przy użyciu aplikacji? Zobacz jakie to proste!

Żyjemy w czasach, w których technologia bardzo szybko się rozwija.

To co kiedyś wydawało nam się, jedynym słusznym rozwiązaniem, dzisiaj powoli odchodzi do lamusa. Technologia przyzwyczaja nas do wygody, a także daje nam możliwość efektywnego wykorzystywania czasu. Powtarzalne rzeczy można zautomatyzować i skupiać się na tym co jest naprawdę ważne.

Technologia wkroczyła również w świat rowerów, a konkretnie ich parkowania. Dzięki inteligentnym stacjom, nie potrzebujesz wozić ze sobą ciężkiego zapięcia. Parkować możesz przy użyciu bezpłatnej aplikacji Bikeep.

Jak to działa?

W pierwszej kolejności należy ściągnąć aplikację na telefon. Jest ona dostępna w sklepach Google Play i App Store

Po jej ściągnięciu należy się zarejestrować. Do rejestracji niezbędny jest nasz numer telefonu. W zasadzie, żadne inne dane nie są wymagane. Numer telefonu jest potrzebny w celach weryfikacyjnych.

Sam prosces weryfikacji trwa dosłownie kilka sekund. Po jeego przejściu, już możemy korzystać z dobrodziejstw jakie ma dla nas aplikacja.

Dzieki takiemu rozwiązaniu możemy:

  • bezpiecznie i wygodnie zaparkować nasz rower
  • sprawdzić najbliższą dostępną stację
  • zarezerwować sobie stojak
  • podzielić się swoją opinią na temat parkowania z administratorem stacji

Samo parkowanie jest bardzo proste.

Kiedy podjeżdżamy do stacji, przy użyciu aplikacji, skanujemy kod QR znajdujący się na stojaku. Po jego zeskanowaniu, stojak koduje się. To jest ten moment kiedy wprowadzamy rower do stojaka. Po jego wprowadzeniu, zamykamy ramię stojaka i już nasz rower jest zabezpieczony.

Z kolei, jeśli chcemy zabrać nasz rower, ponownie wchodzimy do aplikacji, w opcję sejse parkowań i postępujemy zgodnie z tym co podpowiada nam aplikacja.

Prawda, że proste?

 

Rowerado

Zaparkuj swój rower bezpiecznie dzięki Rowerado. Rowerado pomaga miastom i instytucjom promować użytkowanie rowerów do codziennej jazdy po mieście - bez ryzyka kradzieży lub uszkodzenia. Przy okazji pracujemy razem nad zmniejszeniem ruchu samochodowego, będziemy potrzebować mniej miejsca na parkowanie samochodów i będziemy bardziej zieloni.

Rowerado
ul. Kościuszki 27, 85-079 Bydgoszcz
tel.: 512 345 977 info@rowerado.com