Blog

Parkowanie roweru przy użyciu karty zbliżeniowej

Czy wiesz, że w inteligentnych stacjach do parkowania rowerów Bikeep możesz parkować nie tylko przy użyciu aplikacji, ale również przy pomocy dowolnej karty zbliżeniowej?

Teraz już wiesz ;)

To co jest istotne to to, że parkować możemy przy użyciu karty bankomatowej, ale niekoniecznie. Może to być np. karta miejska czy karta na siłownię. Ważne jest to, aby miała wbudowany chip RFiD o częstotliwości odpowiadającej 13,56 Mhz.

Jeśli chodzi o samo parkowanie, to tak jak w przypadku aplikacji, jest ono bardzo proste i intuicyjne. Gdy podjeżdżamy do stacji, u góry stojaka znajduje się czytnik kart. Po prostu przykładamy do niego kartę, wówczas stojak koduje się. To jest ten moment, kiedy wprowadzamy rower do stojaka i zamykamy ramię.

Jeśli chcemy zabrać nasz rower, to postępujemy w ten sam sposób. Tę samą kartę przykładamy do czytnika i stojak otwiera się.

W trakcie parkowania należy pamiętać o dwóch rzeczach.

Po pierwsze, na ten moment nie można jeszcze parkować przy pomocy karty, jaką mamy w telefonie, z racji tego, że token zmienia się coś jakiś czas. Owszem zaparkujemy nasz rower, jednakże problem pojawia się w momencie, gdy będziemy chcieli go zabrać. W takiej sytuacji konieczny będzie kontakt z naszym wsparciem technicznym i pomoc zdalna w otwarciu stojaka.

Po drugie, parkowanie w naszych stojakach dla użytkownika jest całkowicie bezpłatne, więc parkując przy użyciu karty bankomatowej, nie musicie się obawiać, że z Waszego konta znikną jakieś pieniądze.

Możliwość używania kart zbliżeniowych ma na celu jeszcze bardziej uprościć parkowanie. Kto raz wypróbuje taki sposób już jie chce parkować inaczej ;)

 

Rowerado

Zaparkuj swój rower bezpiecznie dzięki Rowerado. Rowerado pomaga miastom i instytucjom promować użytkowanie rowerów do codziennej jazdy po mieście - bez ryzyka kradzieży lub uszkodzenia. Przy okazji pracujemy razem nad zmniejszeniem ruchu samochodowego, będziemy potrzebować mniej miejsca na parkowanie samochodów i będziemy bardziej zieloni.

Rowerado
ul. Kościuszki 27, 85-079 Bydgoszcz
tel.: 512 345 977 info@rowerado.com