Blog

Bezpieczeństwo i komfort rowerzystów coraz ważniejsze dla samorządów

Nie od dzisiaj wiadomo, że dobra strategia, plan działania oraz konsekwentna realizacja zadań mają realne przełożenie na rozwój. Wiedzą o tym również samorządowcy, którzy coraz częściej kładą nacisk na wdrażanie rozwiązań gwarantujących dalszy wzrost. Mają świadomość, że lepsza przestrzeń publiczna zwiększa atrakcyjność inwestycyjną i sprawia, że chcemy spędzać w niej jak najwięcej czasu, nie tylko w czasie pracy ale również i po niej.

W maju w Poznaniu, odbyła się Konferencja pn. „Samorządy Przyjazne Życiu”, zorganizowana przez Polską Unię Mobilności Aktywnej, Metropolię Poznań oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Jest to cykl spotkań adresowanych właśnie do samorządowców dla których priorytetem jest poprawa jakości życia mieszkańców oraz wdrożenie innowacyjnych pomysłów przekładających się na zaspokajanie podstawowych potrzeb życiowych mieszkańców.

Z punktu widzenia naszej działalności najważniejszym aspektem, były kwestie związane z budowaniem i poprawą infrastruktury rowerowej.

W trakcie konferencji mieliśmy okazję zaprezentować nasze inteligentne stojaki do parkowania rowerów marki Bikeep, które zaraz po ścieżkach rowerowych stają się najważniejszym aspektem dobrej i bezpiecznej infrastruktury rowerowej. Wśród zainteresowanych naszym produktem znalazł się m.in Prezydent Poznania Pan Jacek Jaśkowiak. Jego pozytywna opinia i chęć posiadania takiego rozwiązania u siebie w mieście jest dla nas szczególnie cenna, głównie ze względu na to, że Pan Prezydent patrzy na infrastrukturę rowerową z punktu widzenia aktywnego rowerzysty. Z własnego doświadczenia zna problemy, z którymi borykają się miłośnicy dwóch kółek na co dzień.

Ruch rowerowy w miastach zwiększa się. Polacy lubią jeździć na rowerach i robią to coraz częściej, z różnych powodów. Z uwagi na dbałość o zdrowy tryb życia, ochronę klimatu czy też oszczędność czasu, bo nie muszą stać w korkach. To co jednak ich często powstrzymuje to strach przed pozostawieniem swojego roweru bez opieki i jego kradzieżą.

Cieszy nas fakt, że samorządowcy dostrzegają rosnący trend i pojawiające się trudności oraz, że podejmują działania mające na celu zapewnienie rowerzystom komfortu i bezpieczeństwa.

 

Fot. Samorządy Przyjazne Życiu

Related Articles

Rowerado

Zaparkuj swój rower bezpiecznie dzięki Rowerado. Rowerado pomaga miastom i instytucjom promować użytkowanie rowerów do codziennej jazdy po mieście - bez ryzyka kradzieży lub uszkodzenia. Przy okazji pracujemy razem nad zmniejszeniem ruchu samochodowego, będziemy potrzebować mniej miejsca na parkowanie samochodów i będziemy bardziej zieloni.

Rowerado
ul. Kościuszki 27, 85-079 Bydgoszcz
tel.: 512 345 977 info@rowerado.com