Blog

Innowacyjny stojak rowerowy

Zachęcaj pracowników swojej firmy do codziennej jazdy rowerem!

Może myślisz, że ta sprawa Cię nie dotyczy? Czy warto zaprzątać sobie tym głowę? Zastanówmy się.

W Polsce coraz więcej osób chętniej korzysta z rowerów niż z samochodów, np. w drodze do i z pracy, czy wybierając się po sprawunki. Powodów takich wyborów jest wiele. Z pewnością należą do nich: troska o stan swojego zdrowia, chęć zadbania o dobre samopoczucie oraz lepszą kondycję fizyczną i psychiczną. Jeśli nasz organizm regularnie doświadcza ruchu na świeżym powietrzu, odwdzięcza się nam: lepszą pracą mózgu, wzrostem sił witalnych oraz produkcją endorfin, tzw. hormonów szczęścia. A któż z nas nie chce być szczęśliwy? I któż z nas nie lubi otaczać się zadowolonymi i uśmiechniętymi ludźmi?

Kolejnymi powodami, dla których ludzie wybierają rower jako główny środek lokomocji, są zwyczajnie: wygoda i oszczędność. Wygoda? Rowerem zwykle szybciej przedostaniemy się z punktu A do punktu B w zatłoczonym mieście, zwłaszcza w godzinach szczytu. Oszczędność? Nie dość, że szybciej, to jeszcze i taniej! Nie musimy inwestować w utrzymanie samochodu, kupować paliwa i płacić za miejsca parkingowe. W dodatku, skoro już mamy codzienny ruch, możemy zrezygnować z ćwiczeń w klubach fitness. To oczywiście kwestia wyboru. Kto co lubi.

Rośnie też świadomość społeczna w zakresie niekorzystnych zmian klimatu, które wywoływane są m.in. nadmierną emisją gazów cieplarnianych do atmosfery. Coraz więcej osób dostrzega więc potencjał w rowerach! Dla coraz większej grupy ludzi ważne są: dbałość o przyrodę, środowisko naturalne i klimat, dlatego świadomie wybierają rower jako środek transportu, który nie powoduje zanieczyszczenia środowiska hałasem i CO2. Osoby te mają więc poczucie, i słusznie, że wywierają istotny wpływ na poprawę jakości powietrza oraz obniżenie poziomu hałasu w mieście.

Faktem jest również, że infrastruktura rowerowa w Polsce stale się rozwija i, choć nadal pozostawia wiele do życzenia, z pewnością sprzyja rozwojowi ruchu rowerowego.

Ustaliliśmy już, że jazda na rowerze korzystnie wpływa na pracowników. Ale co Ty, jako pracodawca, możesz na tym zyskać?

Zdrowszy pracownik to przede wszystkim zadowolony pracownik, ale też pracownik, który rzadziej choruje i rzadziej przebywa na zwolnieniu lekarskim, to osoba, która, dzięki swojemu pozytywnemu nastawieniu, łagodzi konflikty w zespole, wreszcie to osoba bardziej kreatywna i twórcza. Czyż nie takich pracowników chcesz mieć w swojej firmie?

Więc jak ich pozyskać i zatrzymać?

Zadbaj o ich wygodę i bezpieczeństwo! Zapewnij im dobre samopoczucie w miejscu pracy – zachęć ich do dojeżdżania do pracy rowerem!

W ramach benefitu dla pracowników możesz zaoferować im wygodne i bezpieczne miejsca do parkowania rowerów, tj. stojaki ze zintegrowanym zamkiem, schowkiem i możliwością ładowania rowerów elektrycznych. Stojaki te podłączone są również do alarmu i monitoringu, co powoduje, że ryzyko kradzieży z nich jest praktycznie równe zeru. Zamki stojaka działają na kartę zbliżeniową bądź aplikację w telefonie, czyli parkowanie idzie: szybko, sprawnie i wygodnie.

Zwykłe stojaki rowerowe nie gwarantują tak wysokiego poziomu bezpieczeństwa i niemal połowa rowerzystów w Polsce w ogóle z nich nie korzysta. A skoro tak, oznacza to, że jest to grupa ludzi, która nie zdecyduje się na rower jako codzienny środek transportu, w obawie przed jego utratą. Dobry rower to koszt rzędu kilku – kilkunastu tysięcy. Lepiej zostawić go w domu i wybrać się do pracy autem, które o wiele trudniej ukraść. Lepiej zostawić go w domu niż pojechać nim do miasta i zostawić w zwykłym stojaku przed sklepem czy kawiarnią. To mógłby być niezwykle kosztowny wypad.

Jeśli obserwujesz, że obecnie trzech z 40 pracowników Twojej firmy dojeżdża do pracy rowerem, zastanów się, dlaczego tak jest. I gdzie tych trzech pracowników zostawia swoje rowery? Na ogólnodostępnym parkingu, przypięte do zwykłych stojaków rowerowych, a może w biurze, na korytarzu, w magazynie, zabierając cenną i zupełnie do tego nieprzeznaczoną przestrzeń? Warto zapytać pracowników o ich potrzeby i preferencje w zakresie wyboru codziennego środka transportu. Może okazać się, że wcale nie potrzebujesz aż tylu miejsc do parkowania samochodów. Jeśli zrezygnujesz choćby z trzech, w to miejsce możesz postawić ponad 20 bezpiecznych stojaków rowerowych dla Twoich pracowników. Zyskujesz miejsce i masz zdrowszych i bardziej zadowolonych ludzi w zespole! Co więcej, pracownicy ci dobrze czują się w Twojej firmie, nie będą wiec rozglądać się za nową pracą, a Ty zaoszczędzisz czas i pieniądze na rekrutacje i szkolenia nowych osób.

Rodzaje stojaków mogą być oczywiście dopasowane do potrzeb Twoich i pracowników Twojej firmy, ale także do potrzeb Twoich klientów. Oferujemy stojaki ogólnodostępne – dla każdego, lub indywidualne – z kluczami dostępu dla konkretnej osoby lub grupy osób.

Ponadto takie eleganckie, innowacyjne stacje do parkowania rowerów zrobią fantastyczne wrażenie wizerunkowe! Będziesz pozytywnie wyróżniać się na tle innych pracodawców i przyciągać klientów i kontrahentów, którzy teraz bez obawy będą mogli zaparkować swoje dobre rowery w pobliżu Twojej firmy.  

Idź z duchem czasu! Stwórz wizerunek pracodawcy nowoczesnego, wyznaczającego nowe kierunki! Dbaj o klimat, swoich pracowników i klientów i czerp z tego korzyści!

Rowerado

Zaparkuj swój rower bezpiecznie dzięki Rowerado. Rowerado pomaga miastom i instytucjom promować użytkowanie rowerów do codziennej jazdy po mieście - bez ryzyka kradzieży lub uszkodzenia. Przy okazji pracujemy razem nad zmniejszeniem ruchu samochodowego, będziemy potrzebować mniej miejsca na parkowanie samochodów i będziemy bardziej zieloni.

Rowerado
ul. Kościuszki 27, 85-079 Bydgoszcz
tel.: 512 345 977 info@rowerado.com